CV fryzjer i fryzjerka – wzór i list motywacyjny
Stwórz CV terazPotrzebujesz CV i listu motywacyjnego fryzjera, które pomogą Ci znaleźć pracę w dobrym salonie? Standardowe sformułowania jak “strzyżenie damskie”, albo “farbowanie włosów” mogą nie wystarczyć, żeby pracodawca zaprosił Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Tak wygląda wzór CV fryzjera większości kandydatów. Wiemy, na co zwracają uwagę pracodawcy i jak sprawić, by Cię zapamiętali.
Po przeczytaniu tego artykułu Ty też będziesz wiedzieć:
- jak napisać CV fryzjera, aby zwiększyć swoje szanse na rozmowę kwalifikacyjną
- co wpisać w list motywacyjny fryzjera, aby odróżnił się od listów pozostałych kandydatów.
Chcesz od razu napisać CV fruzjera lub fryzjerki? Wybierz szablon do CV, który najbardziej Ci odpowiada, a potem zacznij uzupełniać sekcje.
Wybierz wzór CV do pracy na wybranym stanowisku.
Dlaczego warto nam zaufać i skorzystać z kreatora InterviewMe? Tutaj poznasz opinie użytkowników, którzy już stworzyli w nim swoje CV lub list motywacyjny.
Poniżej krok po kroku pomogę opisać Ci każdy punkt Twojego CV fryzjera, aby zwrócić uwagę pracodawcy i szybko znaleźć pracę.
CV fryzjer — wzór
Anna Nowak
Fryzjerka
+48 665 466 123
anna.nowak@domena.com
Podsumowanie
Jestem fryzjerem i kolorystą z 7-letnim doświadczeniem pracy w pracowniach fryzjerskich. Dotychczasowi klienci chwalili m.in. moją kreatywność, dokładność i życzliwość. Specjalizuję się w koloryzacji 3D i ombre. Szukam pracy w salonie fryzjerskim jako fryzjer kolorysta.
Doświadczenie
11.2020–obecnie Salon Fryzjerski „Afrodyta” we Wrocławiu
Stanowisko: Fryzjer / Kolorysta
Obowiązki:
- Wykonywanie strzyżeń damskich i męskich.
- Układanie fryzur okolicznościowych (w tym ślubnych).
- Koloryzowanie włosów: rozjaśnianie, pasemka, dekoloryzacja, balejaż, ombre.
- Doradzanie klientom w doborze koloru włosów, fryzury i kosmetyków do pielęgnacji.
- Przeprowadzanie zabiegów odbudowy struktury włosów.
Dodatkowe obowiązki:
- Dbanie o porządek w salonie.
- Umawianie i przekładanie wizyt.
Osiągnięcia:
- Wzrost liczby stałych klientów salonu o 20% w ciągu ostatniego roku.
03.2017–10.2020 Salon Fryzjerski „Magda” w Zielonej Górze
Stanowisko: Fryzjer
Obowiązki:
- Obsługa klienta: mycie, strzyżenie, koloryzacja i pielęgnacja włosów.
- Doradzanie klientom środków pielęgnacyjnych dostosowanych do ich włosów.
- Współpraca z zespołem fryzjerów.
- Dbanie o porządek i czystość narzędzi w salonie.
Osiągnięcia:
- Wprowadzenie do salonu nowej usługi koloryzacji włosów metodami 3D i ombre.
- Zwiększenie sprzedaży produktów fryzjerskich o 15% w ciągu roku.
Umiejętności
- Dobór fryzury do kształtu twarzy
- Zabiegi relaksacyjne głowy
- Farbowanie i rozjaśnianie włosów
- Układanie fryzur okolicznościowych
- Dobór kosmetyków do pielęgnacji włosów
- Strzyżenie zarostu
- Profesjonalne odkażanie narzędzi fryzjerskich
- Umiejętność pracy z trudnym klientem
- Komunikatywna znajomość języka angielskiego
- Umiejętność pracy pod presją czasu
- Kreatywność
- Uprzejmość i życzliwość
- Cierpliwość
- Dokładność i zaangażowanie
- Bardzo dobra organizacja pracy
Wybrane kursy i szkolenia
- „Koloryzacja fashion” (2023)
- „Koloryzacja 3D — nowe trendy” (2019)
- „Teoria koloru we fryzjerstwie” (2018)
- „Koloryzacja siwych włosów” (2016)
Wykształcenie
2012–2016 Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Zielonej Górze
Kierunek: Fryzjerstwo
Uzyskany tytuł: Technik usług fryzjerskich
Zainteresowania
Interesuje mnie teoria kolorów — jestem na bieżąco z trendami w modzie i we fryzjerstwie. Lubię też czytać książki fantasy i podróżować po Europie w grupach do 10 osób.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.
1. Po co Ci podsumowanie zawodowe w CV fryzjera?
Podsumowanie zawodowe to nic innego jak krótki opis Twojej dotychczasowej kariery. Pokazuje pracodwcy na pierwszy rzut oka kim jesteś i jakiej pracy szukasz. Dzięki temu, pracodawca od razu zorientuje się, że jesteś odpowiednim kandydatem.
Umieść podsumowanie zawodowe na początku dokumentu, a przykujesz uwagę pracodawcy nowoczesnym CV. To sprawi, że zostaniesz lepiej zapamiętany. Gotowe wzory CV, z których często korzystają kandydaci, nie zawierają podsumowania!
Jak napisać podsumowanie zawodowe, aby było skuteczne? Gdy pomagamy naszym kandydatom stworzyć profesjonalne i skuteczne CV, w podsumowaniu zawodowym odpowiadamy na 3 najważniejsze pytania pracodawcy. Zobacz, jak możesz na nie odpowiedzieć w CV fryzjera.
- Kim jesteś i jak długie masz doświadczenie? (np. Jestem fryzjerem i kolorystą z 10-letnim doświadczeniem pracy w pracowniach fryzjerskich.)
- Co cechuje Twoją pracę? Z czego jesteś dumny? (np. Specjalizuję się w koloryzacji 3D i ombre.)
- Gdzie szukasz pracy? (np. Szukam pracy w salonie fryzjerskim jako fryzjer kolorysta.)
Widzisz, jak powyższe podsumowanie zawodowe dokładnie pokazuje pracodawcy, kim jesteś? Jeśli salon poszukuje specjalisty od koloryzacji, Twoje CV fryzjera kolorysty od razu wyróżni się spośród CV innych kandydatów.
Spraw, aby Twoje podsumowanie było zawsze dopasowane do ogłoszenia. Dzięki temu pracodawca chętniej zaprosi Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Zmieniaj co najmniej trzecią część podsumowania zawodowego Gdzie szukasz pracy, w zależności od miejsca, do którego aplikujesz.
Podsumowanie w Twoim CV fryzjera nie powinno przekroczyć 3-4 zdań. Jeśli chciałbyś napisać więcej o swojej karierze, możesz rozwinąć swój opis w liście motywacyjnym fryzjera.
Chcesz wiedzieć, co jeszcze wpisać w podsumowaniu zawodowym? Przeczytaj ten artykuł: Cele zawodowe w CV.
2. Jak ciekawie opisać zakres obowiązków w CV fryzjera?
Zastanawiasz się, co wpisać w obowiązkach w CV fryzjera? Przyłóż się do opisania tej sekcji. Na jej podstawie pracodawca może zaprosić Cię na rozmowę kwalifikacyjną! Wydaje Ci się, że ciągle robisz to samo? Myjesz włosy, strzyżesz, suszysz i modelujesz?
Zgadzam się, że część obowiązków fryzjera jest powtarzalna. Wpisanie mycia czy strzyżenia jest poprawne... pod warunkiem, że dodasz też inne pozycje! Musisz postarać się, aby Twoje CV fryzjera zawierało więcej pozycji niż wzór CV z Internetu.
Wykorzystaj poniższe propozycje, a zwiększysz skuteczność swojego CV fryzjera / CV fryzjerki:
- wykonywałem strzyżenia damskie i męskie
- wykonywałam strzyżenie na gorąco
- modelowałem fryzury
- koloryzowałam włosy (rozjaśnianie, pasemka, dekoloryzacja, balejaż)
- układałem fryzury okolicznościowe
- przedłużałam włosy
- zagęszczałem włosy
- doradzałam klientom w doborze fryzury
- doradzałem klientom w zakresie trendów fryzjerskich
- przeprowadzałam masaż głowy
- przeprowadzałem zabiegi regeneracji skóry głowy
- przeprowadzałam zabiegi odbudowy struktury włosów
- doradzałem dobór środków pielęgnacyjnych dla klientów
Nawet jeśli części z tych obowiązków nie wykonujesz codziennie, ale od czasu do czasu (np. przedłużanie włosów), dodaj tę informację do CV. Oczywiście pod warunkiem, że faktycznie się na tym znasz.
Po pierwsze, Twoje CV fryzjera zdecydowanie wyróżni się spośród innych CV. Po drugie pracodawca zobaczy, że jesteś wszechstronny i że uczysz się nowych technik.
Opisz swoje obowiązki w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Dzięki temu pokażesz pracodawcy swoją niezależność w pracy. Jeden obowiązek opisz na 1 linijkę. Obowiązki to ważna sekcja, bo pokazują, w czym się specjalizujesz w codziennej pracy. Znajdują się one jednak w CV każdego kandydata. Jeśli chcesz, żeby Twój życiorys był jeszcze skuteczniejszy, dodaj do CV sekcję z osiągnięciami.
3. CV fryzjer - które umiejętności wpisać?
Jeśli dobrze opiszesz w CV swoje umiejętności, możesz znacząco zwiększyć swoje szanse na pracę. Pracodawcy poszukują przede wszystkim pracowników o określonych umiejętnościach.
Praca fryzjera oprócz kreatywności wymaga dużej wiedzy praktycznej. To właśnie dlatego w CV fryzjera pracodawcy zwracają największą uwagę na zabiegi fryzjerskie, które umie wykonać kandydat.
Większość osób wpisze tutaj strzyżenie i modelowanie. Chcesz się wyróżnić? Zobacz, co możesz wpisać w umiejętnościach w CV fryzjera / CV fryzjerki:
- dobór fryzury do kształtu twarzy
- zabiegi relaksacyjne głowy
- farbowanie włosów
- rozjaśnianie włosów
- układanie fryzur okolicznościowych
- dobór kosmetyków do pielęgnacji włosów
- strzyżenie zarostu
- profesjonalne odkażanie narzędzi fryzjerskich
- przedłużanie włosów
- umiejętność pracy z trudnym klientem
Jeśli wpiszesz chociaż część powyższych umiejętności, Twoje CV fryzjera będzie ciekawsze, a Ty staniesz się bardziej pożądanym kandydatem. W jakiej kolejności umieścić umiejętności w CV fryzjera?
Zwróć uwagę na informacje zawarte w ogłoszeniu rekrutacyjnym. Obowiązki wypisane na początku oferty są najważniejsze. Chcesz, żeby pracodawca zapamiętał Cię lepiej, niż innych kandydatów? Umieść obowiązki z górnej części listy w sekcji umiejętności w CV fryzjera.
Każdą umiejętność wpisz pod warunkiem, że naprawdę ją posiadasz! W tym zawodzie każde kłamstwo wyjdzie na jaw przy pierwszym kliencie, dlatego nie pisz nieprawdy.
Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.
4. Wykształcenie w CV fryzjera. Na czym warto się skupić?
W poprzednim punkcie dowiedziałeś się, że w zawodzie fryzjera najważniejsze są umiejętości. To właśnie dlatego ukończenie szkoły fryzjerskiej nie jest wymagane. Jeśli jednak piszesz CV po szkole zawodowej, po technikum fryzjerskim lub studium policealnym, dodaj koniecznie tę informację do CV fryzjera.
Dzięki temu potencjalny pracodawca zobaczy, że interesujesz się zawodem od dawna. Może zyskać przekonanie, że praca fryzjera to dla Ciebie pasja.
Pamiętaj, że we fryzjerstwie ważne jest nadążąnie za trendami i dokształcanie. Jeśli uczestniczyłeś w kursach lub szkoleniach np. organizowanych przez marki kosmetyczne, koniecznie wpisz tę informację do CV fryzjera.
Pokażesz pracodawcy, że rozwój zawodowy jest dla Ciebie ważny. Jakie dodatkowe kursy lub szkolenia możesz wpisać w CV fryzjera / CV fryzjerki:
- kurs upięć ślubnych
- upięcia i koki
- kurs przedłużania włosów
Gdy opisujesz kursy, dodaj informacje o:
- datach
- nazwie szkolenia
- nazwie organizacji
Niestety, szkoleń z zakresu stylizacji i upięć nie możesz wpisać do CV na zawsze.
Jeśli w Twoim CV fryzjera znajdą się szkolenia z modelowania fryzury sprzed kilku lat, pracodawca może się wystraszyć. W końcu żaden właściciel salonu nie chce, aby w jego salonie upinano klientkom koki, które były modne w roku 2000!
Dlatego za każdym razem, gdy szukasz nowej pracy sprawdzaj daty swoich szkoleń w CV fryzjera. Jeśli uznasz, że szkolenie jest zbyt przestarzałe, po prostu je usuń.
Co jeszcze wpisać w CV, aby było skuteczne i dało Ci zaproszenie na rozmowę? Zobacz ten artykuł: Jak napisać CV, które zapewni Ci pracę?
5. Czy opisywać zainteresowania w CV fryzjera?
Jeśli zdecydowałeś się na wybór zawodu fryzjera, to istnieje duża szansa, że Twoja praca jest Twoją pasją. Wykorzystaj to w sekcji zainteresowania!
Jeśli w hobby wpiszesz zainteresowania związane z fryzjerstwem, pokażesz pracodawcy, że lubisz swoją pracę. Pracodawcy są bardziej skłonni zatrudniać osoby, które lubią to, co robią. Są one po prostu lepiej nastawione do pracy, a przez to bardziej wydajne. Potrzebujesz przykładów? Zobacz, jakie zainteresowania wpisać do CV fryzjera / CV fryzjerki.
- zabiegi keratynowe na włosy
- przeciwdziałanie wypadaniu włosów
- moda ślubna
- doczepianie włosów
Jeśli masz inne, ciekawe zainteresowania, niezwiązane z fryzjerstwem, również możesz wpisać je do CV. Pamiętaj jednak, że musisz umieć interesująco opowiedzieć o hobby, które znajdują się w Twoim CV. Jeśli pracodawca zobaczy, że jesteś miłą i ciekawą osobą, zatrudni Cię chętniej niż osobę o tych samych kwalifikacjach, ale bez tematów do rozmów.
W końcu jako fryzjer wiesz, że klienci przychodzą do salonu nie tylko po to, aby ułożyć włosy. Często także po to, aby się wygadać bądź z kimś porozmawiać. Nie wpisuj do CV oklepanych "muzyki, książki i filmu". Jeśli lubisz jakieś filmy, napisz, jaki gatunek lub jakiego reżysera. Tak samo zrób z książkami i muzyką. W CV fryzjera wpisz 2-3 zainteresowania. Ta sekcja to dodatek.
Wskazówka: Na końcu CV powinieneś dodać aktualną klauzulę o ochronie danych osobowych. Tutaj znajdziesz jej treść: Aktualna klauzula — jak dodać ją do CV?
7. List motywacyjny fryzjer: wzór i przykłady.
W tym punkcie pokażę Ci, dlaczego warto poświęcić czas na napisanie listu motywacyjnego fryzjera nawet, jeśli pracodawca go nie wymaga. Dowiesz się rownież, co wpisać, aby list był skuteczny i jeszcze bardziej zwiększył Twoje szanse na zaproszenie na rozmowę.
Postaraj się, aby Twój list nie zaczynał się jak wzór z Internetu. W nawiązaniu do ogłoszenia,chciałbym przedstawić swoją kandydaturę na stanowisko fryzjera w Państwa firmie.
List przyniesie Ci konkretne korzyści pod warunkiem, że dopasujesz go do ogłoszenia. Jeżeli chcesz zdobyć pracę w naprawdę prestiżowej firmie i wynegocjować lepszą pensję, Twój list musi się dodatkowo wyróżniać.
Standardowe frazy nie zapadną w pamięć pracodawcy. Nie pokażą też, dlaczego jesteś lepszy od innych kandydatów. Jeśli chcesz, żeby Twój list motywacyjny fryzjera wyróżniał się od samego początku, napisz przyciągający uwagę wstęp.
Zobacz, jak może on wyglądać:
Szanowni Państwo,
jestem fryzjerem od 8 lat, a od ponad 3 lat specjalizuję się w farbowaniu włosów. Koloryzacja to moja wielka pasja, co widać po ilości szkoleń, w których uczestniczę każdego roku. Chciałbym zaprezentować Państwu, co mógłbym wnieść do Państwa salonu jako fryzjer kolorysta.
Zobacz, co zyskasz rozpoczynając list w ten sposób:
1. Pokazujesz pracodawcy swój profesjonalizm (specjalizacja w koloryzacji)
2. Wskazujesz na silną motywację do rozwoju (szkolenia)
3. Nawiązujesz do pasji
Jeśli napiszesz taki wstęp, zwiększasz szanse na to, że pracodawca będzie chciał czytać dalej.
A może chcesz się przekwalifikować? Przeczytaj: Groomer (psi fryzjer) – jak zrobić kurs groomerski?
W rozwinięciu listu możesz jeszcze bardziej zaciekawić pracodawcę i sprawić, że będzie chciał się z Tobą spotkać. Przedstaw w liście motywacyjnym fryzjera za co najbardziej cenili Cię klienci i poprzedni szefowie. Oto przykład:
W ostatnim miejscu pracy byłem ekspertem od koloryzacji. Trafiały do mnie klientki po nieudanych zabiegach w innych salonach. W większości przypadków potrafiłem poprawić błędy popełnione przez innych fryzjerów.
Mój poprzedni szef cenił mnie za świetny kontakt, jaki miałem z klientami. Część klientów przyjeżdała do mnie spoza miasta.
Jesteś po szkole zawodowej i dopiero rozpoczynasz swoją karierę we fryzjerstwie? Nie wiesz, co wpisać w list motywacyjny fryzjera bez doświadczenia?
Odwołaj się do swoich zainteresowań fryzjerstwem.
Już jako nastolatka lubiłam układać włosy. Niedługo później zdałam sobie sprawę, że praca fryzjerki to wymarzone zajęcie dla mnie. Jestem na bieżąco z trendami w modzie i we fryzjerstwie.
Od zawsze chciałam zostać fryzjerką. Właśnie skończyłam szkołę zawodową i byłabym szczęśliwa, gdybym mogła rozpocząć moją karierę zawodową w Państwa salonie.
Nie zapomnij, że Twój list motywacyjny fryzjerki nie może zawierać tych samych informacji, co CV. Jeśli jakaś informacja znajduje się w jednym dokumencie, nie powtarzaj jej w drugim.
List motywacyjny zawsze da Ci przewagę nad innymi kandydatami. Pokaże, że zależy Ci na pracy. Pracodawca będzie bardziej skłonny uwierzyć, że będziesz pełnym pasji i zaangażowanym pracownikiem.
Dzięki temu, możesz też postarać się wynegocjować lepszą pensję. Dlatego napisz list motywacyjny fryzjera według naszych wskazówek nawet jeśli pracodawca nie wymaga go w ogłoszeniu!
Jeśli stworzysz CV i list motywacyjny fryzjera według rad z tego artykułu, istnieje naprawdę spora szansa, że Twoje dokumenty będą się odróżniać od dokumentów innych kandydatów. Oczywiście musisz się trochę do tego przyłożyć, ale w końcu nie istnieje coś takiego jak CV za darmo.
Spróbuj napisać CV i list z zastosowaniem wskazówek i zobacz, jak szybko dostaniesz zaproszenie na rozmowę. I pamiętaj — proste CV, napisane profesjonalnie i z dbałością o szczegóły, jest lepsze niż skomplikowany dokument.
Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.
Co Twoim zdaniem warto dodać w CV fryzjera? Czy list motywacyjny fryzjera jest Twoim zdaniem potrzebny? Wypowiedz się w komentarzu.
Proces redakcyjny InterviewMe
Ten artykuł został sprawdzony przez nasz zespół i jest zgodny z procesem redakcyjnym InterviewMe. Zależy nam na dzieleniu się naszą wiedzą oraz dostarczaniu rzetelnych i godnych zaufania porad zawodowych dopasowanych do Twoich potrzeb. Nasze wysokiej jakości treści co roku przyciągają ponad 10 milionów czytelników. Ale na tym nie koniec. Regularnie publikujemy też autorskie badania, aby lepiej rozumieć rynek pracy i jesteśmy dumni, że cytują nas czołowe media w Polsce.