CV trener personalny [sportowiec] - wzór + List motywacyjny
Stwórz CV terazCo jest najważniejsze w zawodzie trenera personalnego lub instruktora fitness? Przede wszystkim wiedza, doświadczenie, umiejętności, empatia i zdolność do nawiązywania przyjacielskich relacji z klientami. Dlatego może Ci się wydawać, że CV lub list motywacyjny to dla trenera personalnego tylko formalność.
Podobnie myśli wielu innych kandydatów... I nie przykładają się do przygotowania tych dokumentów. Jeśli chcesz zdobyć dobrze płatną pracę w prestiżowej firmie, musisz przygotować wyróżniające się CV i list motywacyjny!
Z artykułu dowiesz się:
- jak od razu wyróżnić swoje CV trenera
- czy w CV trenera personalnego lub instruktora zainteresowania są istotne
- jakich błędów nie popełnić pisząc CV trenera personalnego po angielsku
- jak napisać list motywacyjny trenera lub instruktora, który zainteresuje pracodawcę
Chcesz od razu stworzyć skuteczne CV trenera personalnego lub instruktora fitness? W naszym kreatorze znajdziesz 20+ profesjonalnych szablonów do CV, porady i gotowe zwroty, które wstawisz do CV jednym kliknięciem.
Zobacz też wzory CV do pracy dla innych branż i stanowisk.
Dlaczego warto nam zaufać i skorzystać z kreatora InterviewMe? Tutaj poznasz opinie użytkowników, którzy już stworzyli w nim swoje CV lub list motywacyjny.
CV trener personalny — wzór
Jan Tomczyk
Trener personalny
+48 665 466 123
jan.tomczyk@domena.com
Podsumowanie
Jestem absolwentem fizjoterapii AWF w Warszawie i od 2 lat pracuję jako trener osobisty w klubie fitness XYZ. Prywatnie współpracuję ze sportowcami, którym pomagam osiągać założone rezultaty. Na co dzień pracuję w 10-osobowym zespole trenerów i instruktorów. W Państwa firmie chciałbym doskonalić się w treningu zawodników piłki nożnej i siatkówki.
Doświadczenie
05.2022–obecnie Klub Fitness XYZ
Stanowisko: Trener osobisty
Główne obowiązki:
- Przygotowywanie planów treningowych dla klientów.
- Nadzór nad poprawnością wykonywania ćwiczeń.
- Prowadzenie zajęć dla grup +10-osobowych (np. BS).
- Układanie diety.
Osiągnięcia:
- 3. miejsce na Ogólnopolskich Zawodach Kulturystycznych.
- 100% pozytywnych opinii w ankiecie satysfakcji klientów.
Dodatkowe obowiązki:
- Prowadzenie warsztatów dla nowych pracowników.
- Udział w kampaniach reklamowych klubu.
Umiejętności
- Prowadzenie zajęć ABT, BS i TBC
- Szeroka wiedza z zakresu fizjoterapii
- Ocena sprawności fizycznej klienta
- Planowanie i programowanie ćwiczeń
- Przygotowywanie planów treningowych
- Wiedza z zakresu anatomii funkcjonalnej
- Ćwiczenia fit ball
- Specjalistyczna wiedza z zakresu dietetyki
- Język angielski — poziom C2
- Nastawienie na wyniki i realizację celów klienta
- Umiejętność pracy w zespole
- Dyspozycyjność
- Przyjacielskie podejście do klienta
- Samodzielność i kreatywność
- Znajomość branży fitness
Wykształcenie
2017–2022 Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
Kierunek: Fizjoterapia
Uzyskany tytuł magistra
Licencje
- Licencja Polskiego Związku Trenerów Personalnych (2022)
Kursy
- Kurs na trenera personalnego (2021)
- Kurs instruktora fitness (2021)
Zainteresowania
Od dziecka pasjonuję się piłką nożną, dlatego praca na stanowisku trenera personalnego w klubie piłkarskim byłaby spełnieniem moich marzeń.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.
Jak napisać CV trenera personalnego?
1. Jak od razu wyróżnić się na tle innych kandydatów?
Najlepsi pracodawcy otrzymują nawet… kilkadziesiąt CV. Większość z nich nie zawiera ważnej sekcji, która od razu wyróżnia kandydata. O jaki element chodzi? Tzw. podsumowanie zawodowe.
Jest to krótki opis na samej górze CV trenera personalnego lub instruktora, w którym od razu zwracasz uwagę pracodawcy na swoje najważniejsze atuty.
O czym powinieneś napisać? Zależnie od treści oferty pracy możesz napisać jakie masz wykształcenie, doświadczenie w zawodzie, sukcesy i kluczowe umiejętności. Warto również podać tzw. cele zawodowe i wyjaśnić, dlaczego zainteresowała Cię właśnie ta oferta pracy.
Jak wygląda to w praktyce? Poniżej zobaczysz przykładową ofertę pracy dla trenera personalnego i dopasowane do niej podsumowanie zawodowe.
Przykładowa oferta pracy dla trenera personalnego:
CV trenera personalnego - przykład podsumowania zawodowego:
DOBRZE: |
---|
Jestem absolwentem fizjoterapii AWF w Warszawie i od 2 lat pracuję jako trener osobisty w klubie fitness XYZ. Prywatnie współpracuję ze sportowcami, którym pomagam osiągać założone rezultaty. Na co dzień pracuję w 10-osobowym zespole trenerów i instruktorów. W Państwa firmie chciałbym doskonalić się w treningu zawodników piłki nożnej i siatkówki. |
ŹLE: |
---|
Jestem trenerem z dużym doświadczeniem i absolwentem fizjoterapii. Obecnie pracuję w jednym z klubów fitness, a także pomagam klientom prywatnie. Pasjonuję się sportem i zdrowym stylem życia. Lubię pracę w zespole i jestem bardzo życzliwą osobą. Jestem pewien, że Państwa klienci mnie polubią i sprawdzę się na stanowisku trenera personalnego. |
Pisząc podsumowanie zawodowe trenera staraj się być konkretny - podawaj nazwy uczelni, firm w których pracowałeś, rodzaj obowiązków etc. Nie musisz się rozpisywać – maksimum to 50 słów. Warto pogrubić kluczowe informacje, aby pracodawca od razu zwrócił na nie uwagę.
2. Jak opisać doświadczenie w CV trenera personalnego?
Wyobraź sobie dwóch kandydatów z podobnym doświadczeniem w zawodzie. Jeden z nich opisał swoje poprzednie stanowiska i obowiązki na samej górze CV. Drugi wymieszał je z umiejętnościami i wykształceniem, a część z nich wpisał na drugiej stronie życiorysu. Kogo pracodawca zaprosi na rozmowę kwalifikacyjną?
Odpowiedź jest prosta: kandydata z opisem doświadczenia wyróżnionym na początku CV trenera. Doświadczenie to jedna z dwóch najważniejszych sekcji w Twoim życiorysie. Jak skutecznie ją wyróżnić?
- Dopasuj opis doświadczenia do oferty pracy. Pracodawcę interesują przede wszystkim te stanowiska, które są związane z wymaganiami w ofercie. Postaw na jakość, a nie ilość.
- Bądź konkretny, unikaj ogólników. Każdy kandydat na trenera personalnego może napisać, że zajmował się “trenowaniem klientów klubu”. Podawaj konkretne liczby (np. Trenowanie 10-osobowej grupy), metody treningowe i rodzaje obowiązków (np. Prowadzenie zajęć TBC).
- Zadbaj o wygląd sekcji. Wielu kandydatów wysyła CV w formie bloku tekstu, bez odstępów czy też pogrubień. Aby rekruter szybko znalazł kluczowe informacje, stosuj odstępy między wierszami, kategorie, punktory etc.
- Pochwal się sukcesami zawodowymi. Pokaż pracodawcy, że wykraczasz poza zwyczajne “odbębnienie” obowiązków. Opisz swoje osiągnięcia (także te mniej spektakularne).
Zobacz, jak zastosować te porady w praktyce:
CV trenera personalnego - przykład opisu doświadczenia:
DOBRZE: |
---|
10.2016 - 04.2018 Klub fitness XYZ Stanowisko: Trener osobisty Główne obowiązki:
Osiągnięcia:
Dodatkowe obowiązki:
|
ŹLE: |
---|
2016 - 2018 Klub fitness XYZ Trener osobisty Planowanie i prowadzenie treningów Prowadzenie zajęć grupowych Układanie diety Udział w kampaniach reklamowych klubu |
3. Jesteś trenerem bez doświadczenia? Wyróżnij swoje umiejętności!
Opis umiejętności to w sportowym CV jedna z najważniejszych sekcji. Szczególnie jeśli jeszcze nie masz doświadczenia i chcesz pokazać pracodawcy, że posiadasz wymagane kompetencje. Dlatego opis umiejętności powinien znaleźć się na pierwszej stronie CV trenera personalnego lub instruktora fitness. W innym przypadku pracodawca może nawet nie zobaczyć tej sekcji.
CV trenera personalnego lub instruktora fitness z wyróżnionym opisem umiejętności stworzysz w naszym kreatorze. Przykład możesz zobaczyć poniżej. Stwórz CV w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj
Zapewne zastanawiasz się, w jaki sposób najlepiej opisywać swoje kompetencje. Przede wszystkim skup się na twardych, “sportowych” umiejętnościach, o których pracodawca wspomina w ogłoszeniu pracy.
W przypadku trenerów i instruktorów bardzo ważne są również tzw. umiejętności miękkie. Pamiętaj jednak, aby wymienić tylko te, które znajdują się w wymaganiach w ogłoszeniu.
Aby ułatwić Ci przygotowanie CV, poniżej wypisałem przykładowe umiejętności dla trenera.
CV trenera osobistego / instruktora fitness - przykłady umiejętności:
Umiejętności twarde:
- prowadzenie zajęć ABT, BS i TBC
- wiedza z zakresu fizjoterapii
- ocena sprawności fizycznej klienta
- planowanie i programowanie ćwiczeń
- przygotowywanie planów treningowych
- wiedza z zakresu anatomii funkcjonalnej
- ćwiczenia fit ball
- specjalistyczna wiedza z zakresu dietetyki
Umiejętności miękkie:
- nastawienie na wyniki i realizację celów klienta
- umiejętność pracy w zespole
- dyspozycyjność
- przyjacielskie podejście do klienta
- samodzielność i kreatywność
- znajomość branży fitness
Chcesz dowiedzieć się, jakich umiejętności w CV szukają pracodawcy? Zajrzyj do artykułu: Umiejętności do CV. Co wpisać, by szybko znaleźć pracę? Przykłady.
4. Jak opisać wykształcenie w CV trenera personalnego?
W przeciwieństwie do wielu innych branż, w fitnessie wykształcenie często ma znaczenie. Wielu pracodawców szuka kandydatów, którzy studiowali “sportowe” kierunki lub ukończyli kursy np. z zakresu fitness, dietetyki, rehabilitacji, fizjoterapii czy też anatomii.
Jeśli chcesz zainteresować pracodawcę, opis Twojego wykształcenia musi znaleźć się na 1. stronie CV trenera. Przede wszystkim skup się na tych uczelniach, szkołach, kursach i certyfikatach, które są związane z pracą trenera personalnego czy też instruktora fitness. Nie warto wymieniać swojej podstawówki i liceum ogólnokształcącego. Jak powinien wyglądać poprawny opis wykształcenia trenera?
CV trenera personalnego / instruktora fitness - wzór opisu edukacji:
DOBRZE: |
---|
2010 - 2015 AWF Warszawa Kierunek: Fizjoterapia Uzyskany tytuł magistra Licencje:
Kursy:
|
5. Zainteresowania w CV trenera - czy warto je wymieniać?
Może Cię to zaskoczyć, ale opis zainteresowań w CV ma jedną, ważną funkcję. Jaką? Dzięki niemu możesz pokazać pracodawcy, że praca wiąże się z Twoimi zainteresowaniami, a nawet jest Twoją pasją.
Pracodawcy uwielbiają osoby, którzy obowiązki wykonują z radością, a nie z przymusu. Dlatego opis zainteresowań przygotuj tak, aby nawiązywał on do pracy, o którą się ubiegasz. Nie musisz się rozpisywać, wystarczy jedno lub dwa zdania.
Zainteresowania w CV trenera osobistego - przykład:
Od dziecka pasjonuję się piłką nożną, dlatego praca na stanowisku trenera personalnego w klubie piłkarskim byłaby spełnieniem moich marzeń.
Wskazówka: Nie zapomnij, że w Twoim życiorysie powinna się znaleźć zgoda na przetwarzanie danych zgodna z przepisami RODO. Dowiedz się, jak wpisać ją do dokumentu: Dopisek do CV — gdzie dodać klauzulę?
2. CV trenera personalnego po angielsku - o czym pamiętać?
Przygotowujesz CV trenera po angielsku dla zagranicznego pracodawcy? Musisz pamiętać, że polskie i angielskie życiorysy nieco się różnią. Prosty błąd może Cię kosztować utratę szansy na świetną pracę za granicą!
CV trenera personalnego po angielsku - najważniejsze zasady:
- Nie dodawaj do CV zdjęcia. W angielskim CV nie powinieneś wpisywać również daty i miejsca urodzenia oraz płci. Dlaczego? W ten sposób zachodni pracodawcy chronią się przed zarzutami o dyskryminację.
- Pamiętaj o podsumowaniu zawodowym. W Polsce wiele osób nie wie, że jest to standard w zagranicznych CV. Brak podsumowania może od razu zniechęcić pracodawcę.
- Opisz nazwy polskich firm. To znacznie ułatwi pracę rekruterowi. Wyjaśnij czym zajmuje się dana firma i jaka jest jej pozycja na polskim rynku.
- Bądź zwięzły. Przygotowując CV po angielsku dla trenera personalnego postaraj się zmieścić na jednej stronie. Zagraniczni pracodawcy nie lubią tracić czasu na wielostronicowe dokumenty.
Pamiętaj też, aby Twoje CV było dobrze przetłumaczone. Jeśli deklarujesz biegłą znajomość angielskiego, to błędy w życiorysie całkowicie Cię zdyskwalifikują!
Przeczytaj więcej: Jak napisać CV po angielsku?
3. Czy warto pisać list motywacyjny trenera personalnego?
Pracodawcy stosunkowo rzadko wymagają od trenerów i instruktorów przygotowania listu motywacyjnego. Jednak zdecydowanie warto go wysłać. W ten sposób pokazujesz, że naprawdę zależy Ci na stanowisku. Ma to sens tylko wtedy, gdy Twój list jest przygotowany na potrzeby konkretnej rekrutacji. Masowe wysyłanie identycznych dokumentów nie ma sensu!
Jak przygotować wyróżniający się list motywacyjny trenera personalnego lub instruktora fitness?
- Dopasuj list do oferty pracy. Tak jak wcześniej wspominałem, jest to kluczowa zasada. Ponownie przejrzyj ogłoszenie i zadbaj o to, aby w dokumencie odpowiedzieć na główne wymagania pracodawcy.
- Nie kopiuj CV. Przepisywanie informacji z życiorysu nie ma sensu. W liście motywacyjnym powinieneś podać przykłady sytuacji, w których wykorzystałeś swoje umiejętności i szerzej opisać doświadczenie.
- Pokaż pracodawcy, dlaczego warto Cię zatrudnić. Wyjaśnij, jakie korzyści przyniesiesz jego firmie. Możesz też np. zaproponować rozwiązanie konkretnego problemu.
- Zadbaj o to, aby Twój list motywacyjny dobrze się czytało. Unikaj bloków tekstu, stosuj odstępy między wierszami, punktory, pogrubienia i marginesy. Pamiętaj też, że Twój list powinien zmieścić się na jednej kartce.
- Wyślij dokument w profesjonalnym formacie. Zapisywanie listu motywacyjnego w DOC jest błędem. Dokument powinien być wysłany w PDF - dzięki temu pracodawca otrzyma go w identycznej formie. Dowiedz się więcej: Jak przygotować list motywacyjny w PDF.
Może zainteresuje Cię również ten artykuł: Sędzia piłkarski — jak nim zostać? Ile zarabia sędzia piłkarski?
Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.
Mogą Cię również zainteresować poradniki:
Wciąż zastanawiasz się, jak zwrócić uwagę pracodawcy swoim listem motywacyjnym oraz CV trenera personalnego? Wpisz pytania w komentarzu poniżej. Chętnie Ci pomożemy!
Proces redakcyjny InterviewMe
Ten artykuł został sprawdzony przez nasz zespół i jest zgodny z procesem redakcyjnym InterviewMe. Zależy nam na dzieleniu się naszą wiedzą oraz dostarczaniu rzetelnych i godnych zaufania porad zawodowych dopasowanych do Twoich potrzeb. Nasze wysokiej jakości treści co roku przyciągają ponad 10 milionów czytelników. Ale na tym nie koniec. Regularnie publikujemy też autorskie badania, aby lepiej rozumieć rynek pracy i jesteśmy dumni, że cytują nas czołowe media w Polsce.