
Atos
Praca w Atos - co musisz wiedzieć?
Profil firmy
Jesteśmy międzynarodowym liderem transformacji cyfrowej. Zatrudniamy 100 000 pracowników w 72 krajach 🌎 Będąc europejskim liderem w obszarach usług Big Data, Cybersecurity, High Performance Computing oraz Digital Workplace, Grupa oferuje usługi Cloud, zarządzania Infrastrukturą informatyczną i Danymi, oraz rozwiązania Biznesowe i Platformowe, jak również usługi transakcyjne. Atos jest wyłącznym światowym partnerem IT Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, gdzie odpowiada za rozwój i utrzymanie całej infrastruktury IT i broadcastingu.
Najważniejsze nagrody
🏆Atos rokrocznie znajduje się wśród najlepszych firm IT w rankingach TOP 200 Computerworld oraz Best 100 ITwiz.
🏆W ubiegłych latach zostaliśmy czterokrotnie nagrodzeni certyfikatem Najlepsze Miejsca Pracy w Polsce w kategorii firm zatrudniających powyżej 500 pracowników i rokrocznie zajmujemy czołowe pozycje w rankingach Great Place to Work® Institute.
🏆W 2016 i 2017 roku Atos znalazł się w gronie 50 najbardziej atrakcyjnych pracodawców wśród studentów w Polsce.
Atos w Polsce
W Polsce Atos działa od 2000 roku 📍 W ramach grupy Atos w lokalizacjach w Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Toruniu, Krakowie, Opolu i Rzeszowie pracuje dziś około 5 000 osób.
Użyj naszego kreatora CV, w którym znajdziesz gotowe szablony
do uzupełnienia, wskazówki oraz przykłady. Stwórz swoje CV teraz.

Praca w Atos – co nas wyróżnia?
Atmosfera
Najważniejsi są ludzie i atmosfera, którą tworzą. To dzięki wspaniałym specjalistom i ciekawym osobowościom świadczymy najwyższej klasy usługi IT.
Work life balance
Kultura firmy budowana jest na zdrowej równowadze pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym.
Pasje i zainteresowania
Możliwość łączenia pracy i pasji oraz funkcjonowanie w zdrowej równowadze pomiędzy tymi obszarami to cecha charakterystyczna naszej firmy.
Kariera w Atos – zarobki, benefity, szkolenia i integracja
Dbamy o to, by pracownicy rozpoczynali integrację od pierwszego dnia pracy. Służy temu program „Induction”, tj. system szkoleń wprowadzających. Nowi pracownicy mają dedykowanych opiekunów, którzy pomagają im szybko odnaleźć się w nowym środowisku pracy. Wszystkich pracowników Atos integrujemy poprzez liczne działania w ramach programu Wellbeing@Work - mają okazję współpracować wówczas przy ciekawych projektach, niekoniecznie związanych z pracą zawodową. Daje to możliwość poznania osób z innych zespołów, także spoza Polski. Pracowników Atos łączą również prywatne pasje – wspieramy je poprzez nasz wewnętrzny program b-Activ.
Są działy, w których pogodzenie pracy zawodowej ze studiowaniem na uczelni jest możliwie. Serwisy są w nich świadczone w systemie 24/7, co umożliwia dopasowanie pracy zawodowej do zajęć na uczelni (nawet na studiach dziennych).
Oferujemy możliwość pracy z domu. Jest to możliwe po zakończeniu okresu próbnego, a więc po 6 miesiącach od zatrudnienia. Wymiar pracy z domu zależy od zajmowanego stanowiska – od 1 dnia do 4 dni pracy zdalnej. Zdarza się także, że pracownicy, którzy posiadają bogate doświadczenie zawodowe pracują zdalnie 5 razy w tygodniu.
- atrakcyjne wynagrodzenie,
- udział w ciekawych projektach,
- kontakt z najnowszymi technologiami IT,
- pracę w międzynarodowym środowisku,
- szkolenia i programy rozwojowe,
- naukę języków obcych,
- nieograniczony dostęp do e-learningu,
- prywatną opiekę medyczną,
- dodatkowe ubezpieczenie na życie,
- dofinansowanie do dojazdów,
- system MyBenefit (m.in. karta Multisport),
- pakiet relokacyjny
W Atos stawiamy na „work-life balance”, dlatego wspieramy także indywidualne działania pracowników, którzy uczestniczą m.in. w rozgrywkach Atosowych drużyn sportowych czy też angażują się również we wszelkiego rodzaju akcje społeczne i charytatywne.
Filolog w IT. Nowoczesne technologie nie są jedynym kierunkiem otwierającym ścieżkę kariery w firmie Atos. Są obszary, w których to język obcy odgrywa kluczową rolę, a zaawansowana wiedza z zakresu IT nie jest wymagana. Dlatego sporą szansę na zatrudnienie w Atos mają osoby studiujące kierunki filologiczne. Nowo zatrudnionym osobom oferowane są szkolenia, dzięki którym szybko uzupełniają niezbędną wiedzę z obszaru IT.
Innym kierunkiem, w którym mogą rozwijać się osoby bez doświadczenia informatycznego są procesy i projekty. Na stanowiskach koordynatorów procesów bądź projektów pracownicy wspierają Project Managerów oraz Process Managerów.
- Ścieżka inżynierska. Rozwój w wybranych technologiach, m.in.: programowanie, wsparcie klienta, administrowanie, projektowanie i budowanie architektury.
- Ścieżka procesowa. Rozwój w zakresie koordynowania, a następnie zarządzania procesami takimi jak incydenty, problemy, zmiany, zdolności produkcyjne, konfiguracje.
- Ścieżka projektowa. Rozwój w zakresie wspierania projektów od strony administracyjnej i finansowej, a następnie całościowe zarządzanie nimi i ich prowadzenie.
- Ścieżka zarządzająca. Rozwój w obszarach takich jak zarządzanie personelem wyższego i niższego szczebla, a także administrowanie usługami i serwisami.
„Pracę w Atos rozpocząłem będąc jeszcze nad studiach. Zacząłem jako Network Opeator. Później pracowałem na Service Desku, następnie jako Process Analyst monitorowałem incydenty sieciowe. Od ponad czterech lat prowadzę własny zespół - początkowo jako Team Leader, obecnie jako Operations Manager. Jestem menadżerem operacyjnym wielojęzycznego Service Desku. To grupa, w której cały czas coś się dzieje, a kontakty z klientami wymagają szybkości w działaniu. Z wykształcenia jestem lingwistą, z zamiłowania piłkarzem. Kiedyś trenowałem w klubach, dziś reprezentuję barwy Atos w lidze szóstek piłkarskich. Jako wolontariusz naszej firmy pracowałem przy jednym z najbardziej prestiżowych projektów - Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Bardzo cenię międzynarodowy charakter swojej pracy i związane z nim podróże. Dzięki temu poznaję ludzi z różnych części świata” Łukasz Burbo, Operations Manager
„Jestem absolwentem telekomunikacji o specjalizacji "Teleinformatyka" oraz "Systemy telekomunikacyjne". Dodatkowo, by poszerzyć swoją wiedzę, certyfikowałem się rozwiązań Microsoft, Cisco, McAffee, DiditalGuardian oraz ITIL. Przez lata pracowałem jako Inspektor Bezpieczeństwa Teleinformatycznego oraz Administrator Active Directory w dużych organizacjach. Do Atos przyciągnęła mnie stabilność i perspektywy rozwoju. Bezpieczeństwo teleinformatyczne to dziedzina ulegająca stałemu rozwojowi. Traktowana jest bardzo poważnie przez firmy i instytucje ceniące sobie własność intelektualną, bezpieczeństwo i ciągłość pracy. Praca na stanowisku Senior Security Engineera oraz bogata baza szkoleń Atos pozwala rozwijać moje umiejętności. Daje także możliwości certyfikacji, co przyczynia się do podnoszenia kwalifikacji i podążania za aktualnymi trendami w branży. Zorganizowana oraz przyjazna atmosfera pozwala realizować się i czerpać satysfakcję z wykonywanej pracy, dzięki temu w wolnym czasie mogę skupić się na rodzinie i swoim hobby - podróżach.” Krzysztof Staszałek, Senior Security Engineer
„Jaka praca przynosi satysfakcje, zadowolenie, przyjemność i możemy o niej powiedzieć, że ją lubimy? Ja w pełni i bez jakichkolwiek wątpliwości mogę odpowiedzieć, że to ta Atos! Moja przygoda w firmie rozpoczęła się w styczniu 2016 roku na stanowisku Security Analyst w zespole SOC i trwa do dzisiaj. Wcześniej pracowałem w branży przemysłowej jako operator maszyny, ale niskie zarobki oraz brak poczucia stabilności skłoniły mnie bym znalazł zajęcie, które spełni moje oczekiwania, w pełni usatysfakcjonuje, pozwoli na rozwój, na osiągniecia, zapewni miłą atmosferę i stabilizację finansową. Atos spełnił te nadzieje. Wszystkie pozytywy, które słyszałem w radiu, czytałem w gazetach i w Internecie o Atos były zgodne z rzeczywistością i nie żałuję swojej decyzji!” Wojciech Kołecki, Security Analyst
Rekrutacja krok po kroku w Atos
Pierwszym krokiem jest wysłanie aplikacji on-line na wybrane przez kandydata stanowisko. Wszystkie oferty pracy firmy Atos są opublikowane w internetowym systemie rekrutacyjnym.
Podczas tego etapu zweryfikujemy Twoje kompetencje, które zadeklarowałeś w CV, wynikające z poprzedniego zatrudnienia, szkoleń lub certyfikatów czy projektów, w jakich brałeś udział.
Spotkasz się z inżynierem, który sprawdzi Twoją wiedzę i praktyczne umiejętności. Następnie porozmawiasz z rekruterem, który zweryfikuje tzw. kompetencje miękkie oraz znajomość języka obcego. W trakcie tego spotkania poruszone zostaną także formalne kwestie dotyczące zatrudnienia.
Staramy się, by kandydat otrzymał odpowiedź maksymalnie w ciągu miesiąca od spotkania - bez względu na to, czy jest pozytywna, czy negatywna.
Jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej w Atos?
Zazwyczaj rozmowy prowadzone są w języku polskim, jednak zdarza się, że odbywają się one w całości w j. angielskim. O języku, w jakim prowadzona będzie rozmowa, zostaniesz poinformowany na etapie umawiania rozmowy rekrutacyjnej.
W trakcie standardowej rozmowy rekrutacyjnej odbywa się także audyt językowy – kandydat rozmawia z lektorem, który sprawdza poziom znajomości języka obcego. Weryfikowany język zależy od stanowiska – zazwyczaj sprawdzamy język angielski, niemiecki lub francuski.
Kluczowa jest dla nas wiedza, jaką posiada kandydat, więc wyższe wykształcenie nie jest warunkiem koniecznym. Ważne jest jednak, aby w takiej sytuacji bardzo dokładnie opisać w CV posiadane umiejętności.
Kompetencje i umiejętności weryfikowane są na rozmowie kwalifikacyjnej. Certyfikaty (IT, językowe) nie zawsze są wymagane – jednak mile widziane. Są to dokumenty, które potwierdzają wiedzę czy umiejętności, dlatego dobrze, jeśli kandydat je posiada. Jeśli praca na danym stanowisku wymaga posiada takich dokumentów, wówczas informacja ta pojawia się w opisie danego stanowiska.
Oferty pracy Atos, na które możesz zaaplikować:
Kontakt do firmy
Masz pytania dotyczące pracy w Atos?
Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.