List motywacyjny rejestratorka medyczna - wzór i porady
Stwórz list motywacyjny terazPraca w rejestracji wymaga dokładności i dobrej organizacji pracy. Pisząc list motywacyjny na stanowisko rejestratorki medycznej, pamiętaj o tym, że struktura i treść dokumentu powinny świadczyć o tym, że posiadasz powyższe cechy. Co zrobić, by to osiągnąć?
Z tego artykułu dowiesz się:
- jak napisać list motywacyjny rejestratorki medycznej
- jak wygląda wzór listu motywacyjnego rejestratorki medycznej
- co powinien zawierać list motywacyjny rejestratorki medycznej.
Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora listu motywacyjnego, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.
Dlaczego warto nam zaufać i skorzystać z kreatora InterviewMe? Tutaj poznasz opinie użytkowników, którzy już stworzyli w nim swoje CV lub list motywacyjny.
List motywacyjny rejestratorka medyczna – wzór
Warszawa, 01.06.2021
Anna Tomczyk
Tel.: 123 456 789
annatomczyk@maill.com
ABCMed
Warszawa, ul. Zdrowotna 1
Szanowni Państwo,
z wielką przyjemnością aplikuję na stanowisko rejestratorki medycznej w ABCMed.
Dlaczego uważam, że doskonałe sprawdzę się na tym stanowisku?
- Mam 8-letnie doświadczenie w pracy na recepcji — zarówno w placówkach medycznych państwowych, jak i prywatnych. Wiem, jak zarządzać dokumentacją pacjentów i w jaki sposób informować ich telefonicznie o wizytach.
- Lubię pracować z ludźmi. Jestem wyrozumiała i cierpliwa. Bardzo dobrze radzę sobie w sytuacjach stresowych. Moim poprzedni przełożeni chwalili mnie za opanowanie i fakt, że zawsze można na mnie liczyć.
- Zapewniam o mojej gotowości do pracy zmianowej, a także o bardzo dobrej znajomości angielskiego, który to język wykorzystywałam na co dzień w prywatnej klinie Health w Warszawie.
- Chciałabym rozwijać się w swoim zawodzie i podnosić kwalifikacje. Państwa oferta pracy wydaje mi się być idealną okazją do osiągnięcia tego celu. Z dużym entuzjazmem podchodzę do możliwości wzięcia udziału w oferowanych dla pracowników ABCMed szkoleniach.
Ze swojej strony oferuję współpracę opartą na zaufaniu i odpowiedzialności. Moja kultura osobista była doceniana przez poprzednich współpracowników. Szanuję ludzi, z którymi pracuję, jednocześnie wymagając od innych zaangażowania i dyscypliny.
Mam nadzieję, że będę mogła spotkać się z Państwem osobiście, aby opowiedzieć więcej o swoich kompetencjach i doświadczeniu, a także odpowiedzieć na Państwa pytania.
Z poważaniem
Anna Tomczyk
Pamiętaj, że ciekawy list motywacyjny dla rejestratorki medycznej to przede wszystkim dokument zwięzły i konkretny. Opisz w nim swoją kandydaturę, układając argumenty w podpunktach. Tak, jak to widać we wzorze.
Zobacz też: CV rejestratorka medyczna: wzór
Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.
A jak wyglądają prawdziwe aplikacje do pracy w branży medycznej? Sprawdziliśmy to, analizując ponad milion CV i listów motywacyjnych użytkowników InterviewMe. Oto przykładowe dane.
Statystyki o CV do zawodów medycznych
- Przeciętne CV pracowników medycznych zawiera od 101 do 300 słów.
- Pracownicy branży zdrowia wpisują do CV średnio 3 miejsca pracy.
- Użytkownicy InterviewMe, którzy pracują w zawodach medycznych, najczęściej używają szablonu Cascade.
Jak napisać list motywacyjny rejestratorki medycznej?
- Dopasuj list motywacyjny do oferty pracy. Zastosuj tę samą metodę, co w przypadku CV. W pierwszej kolejności skup się na kwalifikacjach, które w największym stopniu wiążą się z wymaganiami potencjalnego pracodawcy.
- Pokaż pracodawcy, co zyska, zatrudniając właśnie Ciebie. Skup się na korzyściach, które przyniesiesz firmie. Pokaż, że Twoje kwalifikacje i doświadczenie w jakiś sposób usprawnią jej działanie i wniesiesz coś „ekstra”.
- Nie kopiuj CV. Nie przepisuj informacji z życiorysu zawodowego. Postaraj się je rozbudować i skup się na tym, dlaczego wybrałaś właśnie tę ofertę pracy i co zyska pracodawca, zatrudniając właśnie Ciebie.
- Zadbaj o wygląd dokumentu. Oprócz treści liczy się również wygląd listu motywacyjnego. Zadbaj o estetyczny szablon i formatowanie, a także czytelność dokumentu. Unikaj literówek czy błędów ortograficznych. Pamiętaj też, że najlepiej wysłać list motywacyjny w formacie PDF.
- Wspomnij o tym, jakie masz plany na zawodową przyszłość. Wyjaśnij, co zainteresowało Cię w ofercie pracy, na którą aplikujesz. Badania pokazują, że odniesienie się do konkretnego stanowiska w konkretnej firmie, opisanie swoich celów zawodowych oraz odrobina osobistej perspektywy to składniki idealnego listu motywacyjnego.
Dopiero zaczynasz karierę zawodową i chcesz napisać list motywacyjny rejestratorki medycznej bez doświadczenia? Na szczęście nie jest to takie trudne! Sposoby na przechytrzenie bardziej doświadczonych kandydatów znajdziesz w artykule: List motywacyjny bez doświadczenia — wzór i wskazówki.
List motywacyjny czy podanie o pracę rejestratorki medycznej?
Podanie o pracę wysyła się wtedy, gdy pracodawca nie prowadzi akurat rekrutacji, ale Ty chcesz zdobyć stanowisko w danej firmie. Podanie o pracę rejestratorki medycznej nie będzie bardzo różniło się od listu motywacyjnego, poza tym, że wstęp powinien zawierać prośbę o zatrudnienie:
Zwracam się z prośbą o zatrudnienie mnie w firmie ABCMed na stanowisku rejestratorki medycznej.
Siłą rzeczy nie możesz odnieść się do konkretnych wymagań, bo oferta pracy nie została opublikowana. Warto jednak — podobnie jak w liście motywacyjnym — opisać swoją motywację i podać argumenty, które sprawiają, że Twoja kandydatura jest wartościowa.
Zobacz też: Rejestratorka medyczna: praca.
Musisz napisać również CV? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.
Jeśli chcesz skomentować artykuł, dodaj swoją wypowiedź na forum poniżej.
Proces redakcyjny InterviewMe
Ten artykuł został sprawdzony przez nasz zespół i jest zgodny z procesem redakcyjnym InterviewMe. Zależy nam na dzieleniu się naszą wiedzą oraz dostarczaniu rzetelnych i godnych zaufania porad zawodowych dopasowanych do Twoich potrzeb. Nasze wysokiej jakości treści co roku przyciągają ponad 10 milionów czytelników. Ale na tym nie koniec. Regularnie publikujemy też autorskie badania, aby lepiej rozumieć rynek pracy i jesteśmy dumni, że cytują nas czołowe media w Polsce.