List motywacyjny pielęgniarka: wzór, omówienie i przykłady
Stwórz list motywacyjny terazNa pewno doskonale dbasz o swoich pacjentów i wiesz, co zrobić, by z powodzeniem wracali do zdrowia. Jeśli zadbasz o swój list motywacyjny, pracodawca będzie wiedział, że ma przed sobą idealną kandydatkę na stanowisko pielęgniarki.
Bez względu na to, jaka jest Twoja specjalizacja, zamieszczony poniżej wzór listu motywacyjnego pielęgniarki pomoże Ci w stworzeniu własnego dokumentu. Kieruj się również wskazówkami, które zamieszczamy w dalszej części poradnika.
Z tego artykułu dowiesz się:
- jak wygląda wzór listu motywacyjnego pielęgniarki
- jak napisać list motywacyjny dla pielęgniarki
- co napisać w liście motywacyjnym pielęgniarki, gdy nie masz doświadczenia.
Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora listu motywacyjnego, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.
Dlaczego warto nam zaufać i skorzystać z kreatora InterviewMe? Tutaj poznasz opinie użytkowników, którzy już stworzyli w nim swoje CV lub list motywacyjny.
List motywacyjny pielęgniarka — wzór
Szczecin, 01.06.2021
Anna Tomczyk
Tel.: 123 456 789
annatomczyk@mail.com
Centralny Szpital Kliniczny MON
Szaserów 128, 04-141 Warszawa
Szanowna Pani,
z wielką przyjemnością aplikuję na stanowisko pielęgniarki w Państwa szpitalu. Ze swojej strony mogę zaoferować nie tylko zaangażowanie i profesjonalizm, ale też 8 lat doświadczenia w zawodzie.
Dlaczego uważam, że dobrze sprawdzę się na tym stanowisku?
Przede wszystkim dlatego, że umiem pracować z dziećmi, co na Państwa oddziale pediatrycznym w oczywisty sposób się przyda. Większość mojego zawodowego życia spędziłam w specjalistycznej przychodni dla dzieci chorych na cukrzycę.
Moje dodatkowe atuty to ukończenie kursu „Pielęgniarstwo pediatryczne” oraz bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Podczas studiów odbywałam roczne praktyki w jednym ze szpitali w Wielkiej Brytanii, gdzie codziennie porozumiewałam się z pacjentami (dziećmi i dorosłymi) po angielsku.
Jestem osobą otwartą i odpowiedzialną. Dobrze wiem, że praca pielęgniarki nie polega jedynie na podawaniu kroplówki i robieniu zastrzyków, lecz także na umiejętnym wspieraniu chorych pacjentów. Rozwinięta empatia sprawia, że z łatwością przychodzi mi realizowanie również tego ostatniego zadania.
Mam nadzieję, że będę mogła spotkać się z Państwem osobiście, aby opowiedzieć więcej o swoich kompetencjach i doświadczeniu, a także odpowiedzieć na Państwa pytania.
Z poważaniem,
Anna Tomczyk
Zobacz też: Podanie o pracę pielęgniarka — wzór z omówieniem i przykłady
Jak stworzyć skuteczny list motywacyjny pielęgniarki?
Oto wskazówki jak, krok po kroku, napisać list motywacyjny pielęgniarki.
1. Zacznij od zaadresowania dokumentu
Jak widzisz powyżej, list motywacyjny musi zawierać pewne formalne dane. Po pierwsze — w prawym górnym rogu trzeba umieścić dokładną datę (chodzi o dzień, w którym wysyłasz list motywacyjny do danego pracodawcy). Po drugie — tym razem po lewej stronie — należy wpisać swoje imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail.
Po trzecie — tuż nad właściwą treścią listu umieść nazwę adresata. W przypadku listu motywacyjnego pielęgniarki będzie to konkretny szpital, przychodnia lub inna jednostka służby zdrowia. Warto dodać również adres placówki, do której aplikujesz.
2. Użyj odpowiedniego zwrotu grzecznościowego
List motywacyjny pielęgniarki, podobnie jak każdy inny list motywacyjny, jest dokumentem formalnym. To dlatego postaraj się, by rozpoczynał się zwrotem grzecznościowym, np.:
- Szanowna Pani,
- Szanowni Państwo,
- Szanowny Panie dyrektorze (pamiętaj, że nazwy godności piszemy małą literą).
Zauważ, że po zwrocie grzecznościowym stawiamy przecinek, a pierwszy akapit rozpoczynamy małą literą.
3. Napisz we wstępie, na jakie stanowisko aplikujesz
Szpitale i przychodnie prowadzą rekrutacje na różne stanowiska, dlatego we wstępie do listu motywacyjnego musisz zaznaczyć, że aplikujesz na stanowisko pielęgniarki. Na marginesie wspomnę o tym, że również w tytule maila z CV i listem motywacyjnym trzeba umieścić interesujące Cię stanowisko.
W pierwszym zdaniu listu motywacyjnego pielęgniarki warto również od razu napisać o swoich dwóch największych atutach zawodowych. Może to być bogate doświadczenie, konkretna specjalizacja, znajomość języka lub umiejętność miękka (wrażliwość, wielozadaniowość itp.).
4. Wymień argumenty, dla których warto Cię zatrudnić
Na pewno wiesz, czego oczekuje się od kandydatki na pielęgniarkę, ale mimo wszystko przejrzyj dokładnie ogłoszenie o pracę, by zorientować się, do jakich wymagań powinnaś się odnieść w liście motywacyjnym.
Jedni pracodawcy kładą nacisk na osobowość kandydatki, inni na jej doświadczenie zawodowe, a jeszcze inni na konkretne kwalifikacje. Sprawdź, jak jest w przypadku placówki medycznej, do której aplikujesz. Pomyśl o tym, za co ceniono Cię na poprzednim stanowisku. Zastanów się, jakie są Twoje mocne strony.
5. Postaraj się zmieścić w czterech akapitach
Jeśli masz wrażenie, że napisałaś krótki list motywacyjny, nie martw się — to dobrze! Ten dokument nie powinien być obszerny. Wystarczą 4 akapity zawierające argumenty, dla których warto Cię zatrudnić, plus jeden akapit wstępu i zakończenie.
6. Wyraź nadzieję na udział w rozmowie kwalifikacyjnej
W ostatnim akapicie listu motywacyjnego wspomnij o tym, że chętnie opowiesz o sobie i swoich kwalifikacjach podczas rozmowy o pracę. Alternatywnie możesz po prostu poprosić o możliwość spotkania z rekruterem (np. Jestem przekonana, że moje kwalifikacje, wiedza i doświadczenie odpowiadają Państwa oczekiwaniom. Proszę o możliwość spotkania z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej.).
7. Podpisz list motywacyjny imieniem i nazwiskiem
Oczywiście nie musisz tego robić odręcznie — listów motywacyjnych i CV nie trzeba podpisywać w ten sposób. Chodzi o to, by po zwrocie grzecznościowym kończącym list, umieścić swoje imię i nazwisko.
Zobacz też: Podanie o pracę w szpitalu — wzór z omówieniem i przykłady
Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.
Jak napisać list motywacyjny pielęgniarki bez doświadczenia?
Jeśli jesteś początkującą pielęgniarką i nie masz jeszcze doświadczenia zawodowego, skup się na podkreśleniu chęci nauki, znajomości języków obcych, a także na wykształceniu. Koniecznie wspomnij o ukończonych kursach specjalistycznych, jeśli dysponujesz odpowiednim certyfikatem.
Ukończyłaś studia? Uzyskany tytuł będzie Twoją kartą przetargową. Dlaczego? Ze statystyk Naczelnej Izby Pielęgniarskiej wynika, że ogromna większość pielęgniarek ma wykształcenie średnie. Zaledwie 13% może pochwalić się dyplomem magistra.
Pisz jak najwięcej o swoich umiejętności miękkich. W zawodzie pielęgniarki liczą się takie cechy charakteru jak komunikatywność, odpowiedzialność czy gotowość do działania pod presją. Istotne są także umiejętności twarde, które najpewniej nabyłaś w toku nauki, czy w czasie praktyk zawodowych.
Zobacz też: List motywacyjny — wzór i 50+ przykładowych listów do pracy
O czym należy pamiętać, pisząc list motywacyjny pielęgniarki?
Na koniec — kilka rad, które pomogą Ci napisać bardzo dobry list motywacyjny.
- Nie powielaj informacji z CV pielęgniarki, rozwiń je, opisz szerzej istotne doświadczenie oraz umiejętności.
- Dopasuj list motywacyjny do wymagań z oferty pracy. Nie wysyłaj masowo identycznych dokumentów.
- Zasugeruj pracodawcy, co wniesiesz do nowego miejsca pracy i jakie problemy pomożesz mu rozwiązać. Warto przed aplikowaniem dowiedzieć się nieco więcej na temat szpitala czy przychodni, w której chcesz pracować.
- Zwróć uwagę na dokonania, które mogą wyróżnić Cię na tle innych kandydatów (np. ukończone dodatkowe kursy).
- Wyślij list motywacyjny w formacie PDF (taki list możesz przygotować w naszym kreatorze).
Szukasz innych wzorów CV i listu motywacyjnego? Zajrzyj tutaj: CV i list motywacyjny — wzory dla ponad 45 zawodów + porady
Musisz napisać również CV? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz CV w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.
Zobacz też: Jak napisać CV do pracy? Wzór i porady eksperta
Jeśli chcesz skomentować artykuł lub zadać pytanie, dodaj swoją wypowiedź na forum poniżej.
Proces redakcyjny InterviewMe
Ten artykuł został sprawdzony przez nasz zespół i jest zgodny z procesem redakcyjnym InterviewMe. Zależy nam na dzieleniu się naszą wiedzą oraz dostarczaniu rzetelnych i godnych zaufania porad zawodowych dopasowanych do Twoich potrzeb. Nasze wysokiej jakości treści co roku przyciągają ponad 10 milionów czytelników. Ale na tym nie koniec. Regularnie publikujemy też autorskie badania, aby lepiej rozumieć rynek pracy i jesteśmy dumni, że cytują nas czołowe media w Polsce.