List motywacyjny do sklepu odzieżowego - wzór i porady
Stwórz list motywacyjny terazSklepy odzieżowe wymagają od kandydatów do pracy przesłania listu motywacyjnego, bo ich właścicielom zależy na zatrudnieniu osób, które wiedzą, jak obsługiwać klientów. Jeśli nie wiesz, jak udowodnić, że się nadajesz, skorzystaj ze wzoru listu motywacyjnego do sklepu odzieżowego. Znajdziesz go poniżej.
Chcesz wiedzieć, z kim konkurujesz na rynku pracy? Oto kilka statystyk, które przygotowaliśmy w oparciu o analizę ponad miliona prawdziwych CV i 115 tys. listów motywacyjnych z kreatora InterviewMe:
Statystyki o dokumentach aplikacyjnych sprzedawców i kasjerów
- CV sprzedawców i kasjerów zwykle zawierają od 100 do 300 słów.
- 5 kompetencji, które najczęściej uwzględniają w swoich aplikacjach sprzedawcy i kasjerzy, to: umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, wysoka kultura osobista, łatwość w nawiązywaniu relacji z klientami i obsługa kasy fiskalnej.
- Sprzedawcy i kasjerzy uwzględniają średnio 3 pozycje w opisie doświadczenia w CV.
- Najpopularniejszym szablonem listu motywacyjnego wśród sprzedawców i kasjerów jest Cascade.
Chcesz napisać list motywacyjny? Skorzystaj z naszego kreatora listu motywacyjnego, w którym znajdziesz profesjonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.
Dlaczego warto nam zaufać i skorzystać z kreatora InterviewMe? Tutaj poznasz opinie użytkowników, którzy już stworzyli w nim swoje CV lub list motywacyjny.
Zobacz też wzory listów motywacyjnych dla innych zawodów w Twojej branży:
- List motywacyjny kierownika sklepu
- List motywacyjny sprzedawca i przedstawiciel handlowy
- List motywacyjny do IKEA
- List motywacyjny pracownik sklepu Lidl
- List motywacyjny Media Expert
List motywacyjny do sklepu odzieżowego — wzór
Warszawa, 01.06.2021
Anna Tomczyk
Doradczyni sprzedaży
Tel.: 123 456 789
anntomczyk@mail.com
H&M Złote Tarasy
ul. Złota 59
Warszawa
Szanowni Państwo,
chciałbym zaoferować Państwu moją kandydaturę na stanowisko sprzedawcy w sklepie H&M. Ze swojej strony mogę zagwarantować zaangażowanie i bardzo dobrą znajomość języka angielskiego.
Dlaczego uważam, że dobrze sprawdzę się na tym stanowisku?
Mam ponad 2-letnie doświadczenie w obsłudze klienta w sklepach topowych marek (Bershka i Zara). Podczas pracy na obu stanowiskach nauczyłam się, jak reagować na różne emocje klientów, a także dbać o szybkie rozwiązywanie ich problemów.
Jestem osobą komunikatywną i mam przyjazne nastawienie do ludzi. Jako optymistka, lubiąca kontakt z innymi, doskonale odnajduję się w pracy zespołowej. Chętnie podejmuję się różnorodnych zadań i czuję się jak ryba w wodzie, gdy wiele się dzieje. To dlatego wiem, że doskonale odnajdę się w pracy w H&M, która wydaje mi się zarówno wymagająca, jak i satysfakcjonująca.
Moi poprzedni pracodawcy chwalili mnie za bardzo dobrą organizację pracy, a także kulturę osobistą i zaangażowanie. Nie lubię się nudzić w pracy i zawsze staram się pomagać innym pracownikom, gdy tego potrzebują.
Mam nadzieję na możliwość spotkania się z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Chętnie odpowiem na Państwa pytania, związane z moimi kwalifikacjami.
Z poważaniem,
Anna Tomczyk
Zobacz też: Jak napisać list motywacyjny? [Wzór klasycznego listu do pracy]
Chcesz od razu napisać CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz profes jonalne szablony do uzupełnienia i praktyczne podpowiedzi. Stwórz CV w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj.
Jak napisać list motywacyjny do sklepu odzieżowego?
- Zacznij od umieszczenia swoich danych kontaktowych na samej górze listu motywacyjnego. Poniżej (po prawej stronie) wpisz nazwę firmy oraz adres sklepu odzieżowego, do którego aplikujesz.
- Użyj odpowiednich zwrotów grzecznościowych na początku i na końcu dokumentu.
- Wyjaśnij, dlaczego aplikujesz do pracy w tym konkretnym sklepie odzieżowym i wymień powody, dla których warto Cię zatrudnić.
- Opisz swoje kompetencje zawodowe, cechy charakteru i zalety. Możesz wspomnieć też o tym, za co chwalili Cię poprzedni pracodawcy.
- Scharakteryzuj swój styl pracy, nawiązując do wymagań zawartych w ofercie pracy.
- Nawiąż do możliwości spotkania się z rekruterem na rozmowie kwalifikacyjnej.
- Podpisz się. Oczywiście ani list motywacyjny, ani CV nie muszą być podpisane własnoręcznie.
Jeśli chcesz skomentować artykuł, dodaj swoją wypowiedź na forum poniżej.
Proces redakcyjny InterviewMe
Ten artykuł został sprawdzony przez nasz zespół i jest zgodny z procesem redakcyjnym InterviewMe. Zależy nam na dzieleniu się naszą wiedzą oraz dostarczaniu rzetelnych i godnych zaufania porad zawodowych dopasowanych do Twoich potrzeb. Nasze wysokiej jakości treści co roku przyciągają ponad 10 milionów czytelników. Ale na tym nie koniec. Regularnie publikujemy też autorskie badania, aby lepiej rozumieć rynek pracy i jesteśmy dumni, że cytują nas czołowe media w Polsce.