Przykładowe CV managera / na stanowisko kierownicze
Stwórz CV terazCV managera czy kierownika musi być bardzo dopracowane. Pracodawca chce mieć pewność, że wybrany kandydat spełnia wszystkie wymagania i zadba o rozwój biznesu. Błąd podczas rekrutacji na stanowisko kierownicze może być bardzo kosztowny.
Z tego artykułu dowiesz się:
- jak napisać CV kierownika
- co świadczy o dobrym CV managera
- jak napisać list motywacyjny managera, który Cię wyróżni.
Chcesz od razu przygotować CV i list motywacyjny managera? Skorzystaj z naszego kreatora, wybierz profesjonalny szablon CV tutaj i szybko stwórz idealny życiorys do pracy.
Znajdź dobry wzór CV tutaj — dla managera oraz 75+ innych zawodów.
Dlaczego warto nam zaufać i skorzystać z kreatora InterviewMe? Tutaj poznasz opinie użytkowników, którzy już stworzyli w nim swoje CV lub list motywacyjny.
Może Cię też zainteresować: Jak napisać CV do pracy
CV managera — wzór
Jan Tomczyk
Sales manager
+48 667 453 654
jan.tomczyk@domena.com
Podsumowanie
Komunikatywny i nastawiony na cel Sales Manager z 4-letnim doświadczeniem wzarządzaniu zespołem 15 osób. W 2022 r. wynegocjowałem największy kontrakt dla firmy i podniosłem roczną sprzedaż o 15%. Mówię też biegle po angielsku (posiadam certyfikat CAE), co umożliwi mi pracę w międzynarodowym zespole.
Doświadczenie
10.2019–obecnie .I Company Sp. z o.o.
Stanowisko: Sales Manager
Obowiązki:
- utrzymywanie relacji z kluczowymi klientami (m.in. Agora)
- przygotowanie oraz realizowanie planów sprzedażowych
- negocjowanie warunków zawieranych umów
- zbudowanie i zarządzanie 15-osobowym zespołem sprzedawców
Dodatkowe obowiązki:
- stały monitoring rynku
- współpraca z działem marketingu przy tworzeniu kampanii reklamowych
Osiągnięcia:
- zwiększenie sprzedaży o 15% w skali roku (2022)
- wynegocjowanie największego kontraktu w historii firmy
Umiejętności
- język angielski — C1 (certyfikat CAE)
- znajomość trendów w branży kosmetologicznej
- Word, Excel, PowerPoint — poziom zaawansowany
- zarządzanie zespołem
- przekazywanie wiedzy i organizacja szkoleń
- negocjowanie warunków umów
- przygotowywanie raportów i zestawień
- tworzenie i realizacja strategii sprzedażowej
- samodzielność i inicjatywa w działaniu
- kreatywność
- bardzo dobra organizacja pracy
- rozwinięte zdolności komunikacyjne
- umiejętność pracy w zespole
- nastawienie na osiąganie celów
- wysoka motywacja do pracy i rozwoju
Wykształcenie
2012–2017 Uniwersytet Warszawski
Kierunek: Zarządzanie
Uzyskany tytuł magistra
Zainteresowania
Interesuje mnie rynek kosmetologiczny — chętnie śledzę trendy i czytam artykuły branżowe (również w języku angielskim). W wolnych chwilach gram w bilard i piłkę nożną.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.
Chcesz wiedzieć, jak wyglądają prawdziwe CV kierowników i managerów? Oto statytyki w oparciu a analizę 1,15 milionów życiorysów napisanych w kreatorze InterviewMe.
Statystyki o CV kadry kierowniczej
- Kierownicy i managerowie deklarują od 2 do ponad 20 lat doświadczenia w CV.
- 5 kompetencji, które najczęściej pojawiają się w CV kadry kierowniczej, to: doskonała organizacja pracy, obsługa komputera, wysokie zdolności interpersonalne, umiejętność pracy w zespole oraz dyspozycyjność i odporność na stres.
- 73% CV pisanych przez kadrę kierowniczą zawiera więcej niż 300 wyrazów, a kolejne 24% — od 100 do 300 wyrazów.
- Dyrektorzy, kierownicy i menedżerowie poświęcają średnio 22 minuty na przygotowanie CV w kreatorze InterviewMe.
1. Jak wyróżnić CV na stanowisko managera / kierownika?
Aby od razu zyskać uwagę rekrutera, stwórz podsumowanie zawodowe. To będzie krótki opis Twoich najważniejszych doświadczeń zawodowych, umiejętności, osiągnięć oraz celów zawodowych. Kiedy pracodawca bierze Twoje CV do ręki, chce od razu zobaczyć wyraźnie wyróżnione kluczowe informacje. Pokaż mu je.
Co powinno się w nim znaleźć? Po prostu odpowiedz na 3 pytania:
- Kim jesteś? Napisz np. co studiowałeś (jeśli Twoje wykształcenie jest związane z ofertą pracy) i gdzie obecnie pracujesz.
- Jakie są Twoje najważniejsze osiągnięcia i umiejętności? Pochwal się sukcesami zawodowymi i wymień umiejętności, które będą interesujące dla pracodawcy.
- Dlaczego zainteresowała Cię oferta i co wniesiesz do firmy? Wyjaśnij, dlaczego chcesz pracować właśnie w tej firmie i jaką korzyść możesz przynieść pracodawcy. Poniżej zobaczysz, jak stworzyć taki profil i cele zawodowe.
Przykładowa oferta pracy dla project managera:
Project manager CV - przykład podsumowania zawodowego:
DOBRZE: |
---|
Jestem absolwentem zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim i od 1,5 roku pracuję jako junior project manager w firmie XYZ zajmującej się nowymi technologiami. Pracowałem zarówno w SCRUM jak i AGILE. Posiadam certyfikat CEA. W Państwa firmie realizowałbym się przy tworzeniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. |
ŹLE: |
---|
Od zawsze interesuję się tematyką zarządzania i obecnie pracuję jako junior project manager w jednej z warszawskich firm. Znam większość metod przydatnych w pracy kierownika projektu i mówię biegle po angielsku. W wolnym czasie lubię grać w gry komputerowe i biegać. Uważam, że świetnie sprawdzę się jako project manager w Państwa firmie. |
Wskazówka: Tworząc podsumowanie zawodowe menedżera nie musisz się zbytnio rozpisywać - maksimum to 50 słów. Przede wszystkim nawiązuj do informacji, które pracodawca opisał w wymaganiach w ofercie. Bądź konkretny - podawaj nazwy uczelni, firm, metod czy narzędzi. Kluczowe informacje warto pogrubić.
Zobacz też: CV studenta — jak napisać pierwsze CV? Wzór i 10+ porad
2. Jak interesująco opisać doświadczenie w CV managera?
Opis doświadczenia w CV powinien znaleźć się na górze CV, od razu po podsumowaniu zawodowym. Żeby przekonać pracodawcę, że jesteś dobrym managerem, wspomnij w tej sekcji CV o osiągnięciach, a nie jedynie o obowiązkach wykonywanych na poprzednich stanowiskach. W jaki sposób go wyróżnić, aby pracodawca od razu zainteresował się Twoim CV?
Opis doświadczenia w CV managera - jak zainteresować pracodawcę?
- Dopasuj opis doświadczenia do oferty pracy. Do tej złotej zasady powinieneś się stosować zawsze. W swoim CV menedżera staraj się odpowiadać na wymagania, które widnieją w ogłoszeniu.
- Staraj się być konkretny, podawaj nazwy i liczby. Na pracodawcy nie zrobi wrażenia informacja o tym, że “zarządzałeś projektami”. Każdy manager może wpisać takie zdanie. Napisz np. że “zarządzałeś 10-osobowym zespołem” lub “100% projektów Twojego zespołu było realizowane w terminie”.
- Nie wpisuj wszystkich byłych miejsc pracy. Pracodawcy, który szuka managera, nie zainteresuje to, że w liceum pracowałeś jako kelner. Skup się na stanowiskach związanych z ofertą.
- Wyróżnij kluczowe informacje. Stosuj punkty, punktory, kategorie, odstępy między wierszami i pogrubienia. Pracodawca powinien z łatwością znaleźć najważniejsze informacje.
Jak te wskazówki zastosować w praktyce? Poniżej zobaczysz przykład opisu doświadczenia managera.
Przykładowy opis doświadczenia w CV sales managera:
DOBRZE: |
---|
10.2016 - 04.2018 Firma XYZ Stanowisko: Sales Manager Główne obowiązki:
Osiągnięcia:
Dodatkowe obowiązki:
|
ŹLE: |
---|
2016 - 2018 Firma XYZ Sales Manager Zajmowanie się kluczowymi klientami Plany sprzedażowe i negocjowanie umów Zarządzanie zespołem sprzedawców Monitoring rynku Współpraca z działem marketingu |
Jeszcze nie masz doświadczenia, a chcesz stworzyć interesujące CV? Skuteczne porady znajdziesz w naszym artykule: "CV bez doświadczenia".
3. Jak opisać umiejętności w CV managera?
Zazwyczaj pracodawcy poszukują kandydatów, którzy posiadają twarde, specjalistyczne umiejętności. I to właśnie te kompetencje powinieneś wymienić w pierwszej kolejności w swoim CV. Jednak w zawodzie menedżera istotne są również umiejętności miękkie. Wymień je, jeśli pracodawca wspomni o nich w ogłoszeniu. Wyróżniający się opis umiejętności jest szczególnie ważny, jeśli jesteś kandydatem bez doświadczenia.
Swoje kompetencje powinieneś wymienić na pierwszej stronie CV managera. W naszym kreatorze możesz to zrobić tak jak na przykładzie poniżej. Stwórz CV w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz CV i pobierz dokument w PDF tutaj
Zastanawiasz się, w jaki sposób opisywać swoje umiejętności? Poniżej przygotowałem dla Ciebie kilkanaście przykładów. Zobacz jak wygląda lista umiejętności w przykładowym CV.
Umiejętności w CV menedżera - przykłady:
Kompetencje twarde:
- organizacja szkoleń dla zespołu
- negocjowanie warunków umów
- język angielski - poziom C1
- znajomość trendów branży IT
- prawo jazdy kat. B
- realizacja projektów eventowych
- przygotowywanie raportów z realizowanych kampanii
- zaawansowana znajomość Excela i Power Point
- zarządzanie ponad 10-osobowymi zespołami
- rekrutacja i szkolenie pracowników
- tworzenie i realizacja strategii sprzedażowej
Kompetencje miękkie:
- samodzielność i inicjatywa w działaniu
- kreatywność i otwartość na nowe rozwiązania
- pełna dyspozycyjność
- dobra organizacja pracy
- nastawienie na naukę i rozwój
- umiejętność pracy w zespole
- komunikatywność
- nastawienie na wyniki
Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak interesująco opisać swoje umiejętności? Zajrzyj do naszego artykułu: Umiejętności do CV. Co wpisać, by szybko znaleźć pracę? Przykłady.
4. Wykształcenie w CV managera - na co zwrócić uwagę?
W przypadku menedżerów wykształcenie w CV nie jest kluczowe. Opisowi edukacji możesz poświęcić więcej uwagi, jeśli jest on związany z zawodem lub branżą, w której chcesz pracować, albo brakuje Ci doświadczenia w zawodzie.
Zdarza się również, że pracodawcy w ofercie zaznaczają, że oczekują od kandydatów konkretnego dyplomu. Zazwyczaj jednak wystarczy wymienienie nazw uczelni i kierunku, lat nauki oraz uzyskanego tytułu. Jak wygląda to w praktyce?
Wykształcenie w CV managera - przykładowy opis:
2010 - 2015 Uniwersytet Warszawski
Kierunek: Zarządzanie
Uzyskany tytuł magistra
5. CV managera - czy warto opisywać swoje zainteresowania?
Oczywiście jest to najmniej istotna sekcja, jednak warto dodać ją do menedżerskiego CV. Dlaczego?
Po pierwsze, jest to okazja, aby pokazać, że Twoje zainteresowania są związane z przyszłym stanowiskiem. Pracodawcy preferują takich kandydatów. Po drugie, może się okazać, że rekruter ma podobne hobby i od razu nawiążecie nić porozumienia. Zainteresowania opisz na końcu CV, wystarczy 1 lub 2 zdania.
Zainteresowania managera w CV – przykład:
Od dziecka interesują się informatyką i nowymi technologiami, dlatego praca na stanowisku project managera w branży IT pozwoli mi realizować swoje pasje.
6. CV po angielsku managera - o czym musisz pamiętać?
Pisząc CV managera po angielsku powinieneś kierować się zasadami, które poznałeś w tym artykule. Jest jednak również kilka znaczących różnic między polskim i angielskim CV. Musisz więc uważać, aby nie popełnić prostego błędu, przez który Twoje CV może zostać odrzucone.
CV managera po angielsku - najważniejsze zasady:
- Do CV po angielsku nie dodawaj zdjęcia. W ten sposób zagraniczni pracodawcy chronią się przed zarzutami o dyskryminację. Dlatego w CV dla zagranicznego pracodawcy nie powinieneś również wpisywać płci oraz miejsca i daty urodzenia.
- Pamiętaj o podsumowaniu zawodowym. W Polsce ten element ciągle jest dodatkiem, który wyróżnia profesjonalne CV. Za granicą to standard. Życiorys bez profilu i celów zawodowych może zostać od razu odrzucony.
- Zbytnio się nie rozpisuj. Profesjonalne CV po angielsku powinno zmieścić się na jednej stronie. Absolutne maksimum to dwie kartki.
- Opisz nazwy polskich firm. Pamiętaj, że zagraniczny pracodawca może nie mieć pojęcia, czym zajmuje się Twój polski pracodawca. Wyjaśnij krótko, czym zajmuje się firma i jaka jest jej pozycja na rynku.
Jeśli zastosujesz się do tych rad, na pewno stworzysz nowoczesne CV.
7. Jak napisać interesujący list motywacyjny managera?
Zastanawiasz się, czy w ogóle warto pisać list motywacyjny menedżera? Odpowiedź jest prosta: zdecydowanie tak. Szczególnie, jeśli naprawdę zależy Ci na stanowisku. Wysyłając list motywacyjny dopasowany do oferty pracy pokazujesz pracodawcy, że nie wysyłasz masowo identycznych dokumentów.
Jak sprawić, żeby Twój list motywacyjny zrobił wrażenie na pracodawcy?
- Dopasuj list do oferty pracy. Pokaż pracodawcy, że spełniasz jego wymagania i dokładnie zapoznałeś się z ofertą pracy.
- Nie kopiuj CV. List motywacyjny to świetna okazja na rozbudowanie informacji z życiorysu. Podaj przykłady sytuacji, w których wykorzystałeś swoje umiejętności i szerzej opisz osiągnięcia.
- Wyjaśnij pracodawcy, co zyska zatrudniając właśnie Ciebie. Podaj np. 3 konkretne korzyści, które przyniesiesz firmie. Pracodawcy szukają osób, które usprawnią lub rozwiną ich działalność.
- Zadbaj o to, aby Twój list motywacyjny był przejrzysty. Unikaj bloków tekstu, literówek i błędów stylistycznych. Stosuj akapity i odstępy między wierszami, pogrubienia oraz punktory. Pracodawca powinien szybko znaleźć w dokumencie interesujące go informacje.
Najlepiej wysłać list motywacyjny w PDF.
Wskazówka: Osoby, które piszą list motywacyjny do urzędu lub podanie o pracę, powinny kierować sie tymi samymi zasadami.
Na koniec ważna sprawa: Pamiętaj, żeby dodać do CV klauzulę poufności.
Musisz napisać również list motywacyjny? W naszym kreatorze znajdziesz nowoczesne wzory do wypełnienia i praktyczne porady. Stwórz list motywacyjny w 5 minut tutaj.
Zobacz inne szablony, stwórz list motywacyjny i pobierz dokument w PDF tutaj.
Wciąż zastanawiasz się, jak przygotować swoje CV managera? Dodatkowe pytania możesz wpisać w komentarzu poniżej. Chętnie Ci pomożemy!
Proces redakcyjny InterviewMe
Ten artykuł został sprawdzony przez nasz zespół i jest zgodny z procesem redakcyjnym InterviewMe. Zależy nam na dzieleniu się naszą wiedzą oraz dostarczaniu rzetelnych i godnych zaufania porad zawodowych dopasowanych do Twoich potrzeb. Nasze wysokiej jakości treści co roku przyciągają ponad 10 milionów czytelników. Ale na tym nie koniec. Regularnie publikujemy też autorskie badania, aby lepiej rozumieć rynek pracy i jesteśmy dumni, że cytują nas czołowe media w Polsce.